Detail dotazu


Jirkova
30.7.2019
vysoká diastola a tep

Prosím o radu, má lékařka má dovolenou. Dlouhodobě se léčím na vysoký tlak- léky- tezeo, nebivolol, sortis a před rokem přibyla fibrilace síní- warfarin, guick v pořádku. Nyní ZMĚNA ,vysoká diastola ,až 117,tep též 124.Velmi se zadýchávám a zvýšená únava.Léky změněny-nebivolol, sortis, warfarin Jak řešit? Děkuji Jirková

Odpověď odborníka
30.7.2019

Dobrý den Marie, nerozumím tomu proč Vám byl ubrán Tezeo, když se Vám zvýšila diastola, která vypovídá o kompenzaci krevního tlaku. Medikace jednoduše není dostačující, Nebivolol jako beta-blokátor snižuje jednak krevní tlak a rovněž i srdeční frekvenci, nicméně pravděpodobně bude potřeba dávkování upravit. Doporučuji zjistit kdo zastupuje Vaši praktickou lékařku po dobu dovolené a co nejdříve si domluvit konzultaci. Pokud by krevní tlak byl nadále vysoký, nezbývá než navštívit pohotovost. S pozdravem