Poradna lékaře

Položit dotaz

* Jméno: 
* E-mail: 
* Předmět dotazu : 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Karel
  —   7.3.2018
krevní tlak

Dobrý den. Necelé 2 měsíce mám trvale vysoký systolický tlak 150-177, diastolický 60-85, většinou v průměru 155/77. Mám obavy z příliš velkého rozdílu, tedy dvojnásobku v klidu. Je mi 65 let, EKG v pořádku. Praktická lékařka prohlásila, že v tomto věku je to normální a další vyšetření není nutné. Pociťuji i občasné vynechávání pulsu a zvláštní pocit (ne bolest na hrudi). Ráno rychlý puls i vysoký tlak. Prosím o radu. Děkuji.

Dagmar Hudečková
  —   6.3.2018
léčba srdce

Dobrý den. Již 18 let mám po třech infarktech, mám 3 stenty na srdci a kardiostimulátor a také 30 let diabetes. V loňském roce odešel můj kardiolog do důchodu, po něm nastoupila mladá, arogantní lékařka, u které jsem byla minulý týden na kontrole a která mi zakázala aplikovat si nitroglycerin s tím, že ty bolesti, co mám na hrudníku, nejsou od srdce. Jednala správně ? (Od té doby se cítím hrozně, špatně se mi dýchá, chvilkami se až dusím.) Děkuji za odpověď.

Pavlina
  —   21.1.2018
glukoza

Dobry den, chtela bych se zeptat na nejspis odborny dotaz, ktery se na internetu nemuzu dozvedet. Tyka se to glukozy a jejiho stanoveni. Proc se glukoza musi stanovit co nejdrive po odberu do zkumavky a proc se neda vysetrit stejne jako jine biohemicke parametry i treti den po odebrani? Co se stane s glukozou, ze "zmizi"? Dekuji vam mnohokrat za vasi odpoved. Hezky den.