#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#
Zatěžuje konzumace masa oslabený organismus?

Zatěžuje konzumace masa oslabený organismus?

26. 10. 2017

Když je člověk nemocný, měl by se více starat o svoji životosprávu. Napovíme, co tělo potřebuje, aby mělo sílu co nejrychleji a zdolat nepříjemnou chorobu.

Přemýšlíte o tom, zda nejste nemocní jen proto, že špatně jíte, nedetoxikujete se, nemeditujete nebo nežijete v harmonii? Berte to tak, že běžné nachlazení nebo chřipka se nevyhýbají nikomu. Může pomoci strava? Samozřejmě že to, co jíte, má vliv na to, jak se vám daří. Imunitní systém totiž jede při infekci na plný výkon a potřebuje k tomu živiny. Když je neposkytnete, ztížíte mu práci.

Žádné diety

Pravidlo číslo jedna zní: při nemoci se vyhněte dietám. Člověk je všežravec – pestrá a vyvážená strava mu svědčí. Co k ní přidat, aby pomohla v boji s infekcí?

  • Bílkoviny. Doporučená dávka pro dospělého je 50 g denně. A když jste nemocní, potřebujete, aby to byla snadno stravitelná bílkovina. Lehké jídlo, nabité živinami, to je to pravé. Libové maso, kvalitní ryby a netučné mléčné výrobky jsou příkladem dobrých zdrojů bílkovin.
  • Vitaminy C, B6 a B12 nebo minerály. Pestrostí stravy snáze dosáhnete toho, že vám vitaminy nebudou chybět. Pokud nejíte nic než bílé pečivo a salám, určitě vám to neprospěje. Používejte zdravý rozum, ale nezanedbávejte ani své chutě. Právě prostřednictvím nich si tělo říká o to, co potřebuje.
  • Bohatý výběr barevné zeleniny a ovoce. Budete se cítit svěžejší a dostanete do sebe maximum antioxidantů. Ty sice nejsou všelékem, ale jestli trpíte jejich nedostatkem, může to být významná pomoc.

Na „zázraky“ pozor!

Jednoduchý klíč k rychlému uzdravení raději nehledejte. A když už, tak s maximální opatrností. Dříve, než se rozhodnete vyzkoušet nějaký recept, zamyslete se, jestli dané potraviny vůbec snášíte. Nejsou to jen chemikálie, na které můžete mít těžkou alergickou reakci. Ke spouštěčům patří i čistě přírodní látky – například tolik opěvovaný ananas. Alergickou reakcí plně vytíženému imunitnímu systému rozhodně nepomůžete. Stejně tak by například žlučníkář neměl podnikat experimenty s česnekem nebo s ořechy a podobně.

Nesnažte se uzdravení za každou cenu uspěchat, organismus si umí pomoci i sám. Běžné nachlazení zvládne za pár dní. To nejlepší, co mu můžete dát, je čas a klid.

(pez)

Zdroj: http://www.webmd.com