Zázvor jako bojovník s nachlazením i cholesterolem

V mnoha domácnostech patří zázvor do kuchyně stejně neodmyslitelně jako česnek. Jenomže zatímco česnek používáme spíše k dochucení jídel, ze zázvoru si většinou připravujeme horké nápoje. Měli bychom však vědět, že zázvor má na naše zdraví velmi pozitivní vliv, a proto se vyplatí používat ho mnohem víc.

Zázvor jako bojovník s nachlazením i cholesterolem

Zázračný kořen

Čerstvý zázvor slouží velmi dobře jako první pomoc při nachlazení nebo nevolnosti. Chuťově trochu ostřejší nápoj připravený z tohoto kořene a dochucený medem a citronem nám pomůže se zahřát a vypotit se. Pomáhat může i nastávajícím matkám v prvních měsících těhotenství. Působí totiž účinně proti nevolnosti a bývá dobře snášen.

Jak to spolu mají zázvor a srdce?

Mnoho studií také poukazuje na pozitivní vliv zázvoru v boji s vysokým tlakem, vysokým (špatným) LDL cholesterolem a na jeho protisrážlivé a protizánětlivé účinky. Řada z těchto studií však byla prováděna na zvířatech v laboratorních podmínkách, které se od těch reálných značně liší. Nicméně náznaky jsou to slibné. Podle nich by zázvor mohl v budoucnu působit proti srážlivosti krve podobně jako aspirin. V tomto kontextu by zázvor měli v kuchyni s rozvahou používat ti, které čeká nějaký operační zákrok nebo pravidelně užívají léky snižující srážlivost krve, jako je například warfarin. Jinak se ale není čeho bát. Zázvor obecně patří mezi bezpečné a velmi chutné potraviny.

Všestranný pomocník v kuchyni  

Horký nápoj z čerstvého zázvoru zná snad každý. Jak ale zázračný kořen uplatnit při přípravě dalších pokrmů? Možností je spousta. Obecně se zázvor dobře kombinuje například s asijskými pokrmy a s ostřejšími chilli papričkami. Vyzkoušet můžete některý z následujících receptů.

Marináda na ryby

  • Smíchejte olivový olej, čerstvý nastrouhaný zázvor, mletý nebo čerstvý nasekaný koriandr a petrželku, nadrobno nakrájenou chilli papričku, sůl a kmín. Vzniklou směsí pak potřete oblíbený druh ryby a dejte péct.

Zimní polévky, které zahřejí

  • Polévce z červené čočky a kokosového mléka zázvor vyloženě sluší. Na oleji orestujte na jemno nakrájenou cibuli a přisypte tři až čtyři hrsti červené čočky. Vše zalijte horkou vodou a vařte, dokud čočka nezměkne. Na závěr přimíchejte plechovku kokosového mléka, prolisovaný česnek, nastrouhaný čerstvý zázvor, pálivou papričku dle chuti a limetkovou šťávu. Polévku nechte chvíli povařit, vychladnout a můžete podávat.
  • Zázvor můžete zkusit přidat i do dýňové nebo mrkvové polévky.

Zdravé mlsání k televizi

  • K čajové lžičce skořice přidejte půl lžičky papriky a čtvrt lžičky kajenského pepře. Ke koření nastrouhejte čerstvý zázvor a utřený česnek. Celou směs zakápněte olejem. V misce ji pak promíchejte s plátky mrkve a pečte, dokud mrkev nezměkne.

Dobrou chuť!

(eha)

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92775/#ch7_sec11

https://foodandnutrition.org/blogs/stone-soup/trend-alert-whats-deal-ginger-shots/

https://www.medicalnewstoday.com/articles/265990.php

Hodnocení článku
Líbí se vám článek?
Počet hodnocení: 547

Čtěte dále

Stres škodí. Co přesně udělá se srdcem?

Stres nemusí být vždy pouze škodlivý. Určitá míra stresu nám totiž prospívá tím, že nás žene kupředu. Jeho nadměrné... celý článek

Jídlo může být nebezpečné. Víme které a proč!

Vysoký cholesterol představuje výrazné nebezpečí rozvoje kornatění tepen neboli aterosklerózy. Je-li tato látka nadbytečná, pozvolna a tiše se ukládá... celý článek

Problémy s cholesterolem se netýkají jen dospělých

Z toho, jak se mluví o problémech se zvýšeným cholesterolem, se jeví jako by šlo o záležitost týkající se... celý článek