Poradna lékaře

Položit dotaz

* Jméno: 
* E-mail: 
* Předmět dotazu : 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Martin
  —   18.1.2018
Srdce

Dobrý den mám často preskakovani srdce v klidu jako pocit chvění na hrudi bolest za hrudi špatné dýchání byl sem u doktora měl sem ekg bylo v pořádku řekl že mám ochable zadní svalstvo souvisito z páteří nebi se srdcem je mi 17 let

Lukáš Moravec
  —   12.12.2017
Srdce

Dobrý den, mám dotaz ohledně srdce. Stává se mi, že při větší zátěži při sportu (hraji fotbal) pocitiji srdeční arytmie doprovázené náhlou ale krátkou nevolností. Byl jsem na zátěžovém testu i na několika EKG i na ultrazvuku srdce a na nic se nepřišlo. Můžete mi prosím poradit, co dál, mám strach, abych nedopadl jako někteří sportovci v dnešní době a nedostal nějaký kolaps. Děkuji za odpověď.

Iva
  —   22.11.2017
vysoký cholesterol

Dobrý den, dnes jsem si u svého ošetřujícího lékaře vyzvedla výsledky laboratorního vyšetření. Cholesterol 7,34, HDL 1,83, LDL 5,11, index CHOL/HDL 4,01 a kyselina močová 366. Je mi 50 let, měřím 168 cm, vážím 63 kg, sportuji rekreačně, jsem nekuřák a stravuji se poměrně zdravě. Tyto hodnoty už mám několik let a ošetřující lékař mi doporučil upravit stravu a vyhýbat se stresu. Ve stresu jsem často, je možné upravit tyto hodnoty bez léků? Děkuji za odpověď.

PETER
  —   2.11.2017
infarkt

Vyplňoval som kalkulačku o ohrožení infarktom, no vysoký tlak nemám, cukrovku nemám, stres zvládam, nadváhu nemám, v zamestnání sa hodne pohybujem, no fajčím, akurát tak pri káve, možno tak 5 cigariet denne, ale to neznamená, že vypijem aj tolko káv, alkohol je tak 3x do týždňa, ale len biele víno. No a výsledok bol, že som rizikový. Na čo si mám dávať pozor. Vopred ďakujem za odpoved.